Přijďte si vychutnat atmosféru naší nové moderní víceúčelové haly. Aktivně odpočívat u nás můžete při Tenisu, Badmintonu či Squashi. Hala slouží také k pořádání kulturních a společenských akcí. Věříme, že využijete našich kvalitních služeb. Těšíme se na Vás...

Anička Slováková Mistryní Evropy

Mistrovství Evropy družstev - mladší žačky - 15.2.-17.2.2013

Anička Slováková Mistryní Evropy v tenise.

2. a 3. únorový víkend se výkvět evropského mládežnického tenisu přesunul do rožnovské tenisové haly, kde probíhaly bezpochyby nejprestižnější sportovní podniky pořádané tuto zimu na Valašsku. 8.-10. se konalo Mistrovství Evropy družstev žáků do 12 let a o týden později Mistrovství Evropy žákyň do 14 let.
Z kvalifikačních turnajů konaných vždy 14 dnů předem v mnoha evropských městech postoupilo do závěrečného finále vždy 8 nejlepších států.

U žáků to byly: Česká republika, Velká Británie, Rusko, Bělorusko, Nizozemí, Polsko, Srbsko a Rakousko.
Po litých a vyrovnaných třídenních bojích se z vítězství radovali sympatičtí kluci z Velké Británie po těsném vítězství nad následovníky Novaka Djokoviče, tedy Srby 2:1. Ústup českého mládežnického tenisu se projevil i prohrou našich mladých nadějí v utkání o 3. místo s Běloruskem, byť naši kluci neproměnili bohužel 2 mečboly a tak loňské 3. místo nezopakovali.
Na další víkend se už těšili příznivci tenisu z Rožnova a zejména z Vigantic o mnoho více. To totiž startovala za družstvo České republiky Anička Slováková bydlící v této i díky jiným úspěšným sportovcům známe vesničce, která se připravuje pod vedením trenérů Arnošta Vaška a Martina Komínka v rožnovské tenisové hale. Poctivá příprava, chuť a elán Aničky přináší své ovoce a tak i díky organizátorům z TK Radegast, kterým se podařilo získat tento turnaj do Rožnova na základě kladného hodnocení Evropské tenisové federace loňských turnajů zde pořádaných, mohla startovat za Českou republiku ve „své hale“ a před svými fanoušky.
V podmínkách pravé valašské zimy s hustým sněžením i mlhou po často neupravených komunikacích bylo logisticky náročné dopravit z letišť a ostravských nádraží všechna družstva včas na tréninky, nicméně vše se zvládlo. Pro mnohá děvčata z teplých krajin byly hromady sněhu úžasným zážitkem.
V žákyních startovaly týmy podle pořadí úspěšnosti:
České Republiky, Ruska, Velké Británie, Rumunska, Španělska, Německa, Itálie a Běloruska.
Favoritem turnaje byly Rusky, které porazily ve čtvrtfinále Německo 3:0, v semifinále výborné Rumunky 2:1. Naše hráčky postupně porazily 2:1 Itálii a v sobotu i Velkou Británii, když rozhodující bod získal vždy sehraný nejlepší evropský pár Vondroušová – Slováková.
V neděli byla tenisová hala v obležení místními tenisovými příznivci, čekal je totiž napínavý finálový zápas mezi ČR a Ruskem. Nechyběly ani televizní kamery pro přímý přenos.
Utkání byla vyrovnaná, rozhodovala opět čtyřhra a v něm zasloužené vítězství českých hráček. A tak po Renatě Kučerkové, která byla spolu s Lucií Šafářovou mistryní světa před 11 lety, je Anička Slováková ve svých 14 letech další Mistryní - tentokráte Evropy, pocházející z Rožnova či okolí. A díky skvělé organizaci mezinárodních turnajů i Mistrovství Evropy i na základě hodnocení jednotlivých týmů a jejich maximální spokojenosti se „tenisový Rožnov“ stává stále populárnějším v celé Evropě.