Sportovní hala

Přijďte si vychutnat atmosféru naší nové moderní víceúčelové haly. Aktivně odpočívat u nás můžete při Tenisu, Badmintonu či Squashi. Hala slouží také k pořádání kulturních a společenských akcí. Věříme, že využijete našich kvalitních služeb. Těšíme se na Vás...


Tenisový turnaj ITF Futures v Rožnově

Tenisový turnaj ITF Futures v Rožnově ovládli Angličané, Djokovič neuspěl

 

Třetí listopadový týden od pondělí až do neděle byl Rožnov již potřetí za sebou svědkem jednoho ze dvou největších zimních tenisových turnajů profesionálů hraných v České republice. Ve sportovní hale se konal turnaj mezinárodního okruhu ITF Futures F4. 
 
Pro město i majitele haly je to obrovská pocta a uznání a je důkazem toho, že se hráčům ve vytvořených podmínkách výborně hraje. Rožnov začíná mít po letech kralování světové tenisové jedničky, prakticky rodačky Martiny Hingisové, opět ve světovém tenise náležitý zvuk.
Ve dvouhře se do finále probojovali dva hráči Velké Británie. Nováčkovi na zdejším turnaji Alexandru Wardovi (nasazený jako č. 5) podlehl pravidelný účastník tohoto turnaje – nasazená jednička Josh Goodal 6:3 a za stavu 1:0 ve druhém setu pro Warda Goodall vzdal pro přetrvávající bolesti zad – ztuhlé zádové svalstvo. Vítěz získal 1950 USD, poražený1350 USD.
  
Z českých hráčů se nejdále do semifinále probojoval vítěz letošní Pardubické juniorky (přeboru ČR dorostu) a přítel Petry Kvitové Adam Pavlásek a také Roman Jebavý. Oba však v semifinále na anglické soupeře bohužel nestačili. Zajímavostí byl i start 16letého bratra světové jedničky Novaka Djokoviče Marka ze Srbska, kterému se však nedařilo a svůj zápas prohrál v kvalifikaci.
Rožnov v této souvislosti navštívili světové tenisové celebrity. Pět dnů zde pobývala nejlepší světová tenistka současnosti Petra Kvitová, trenér čtvrtfinalisty Rumlera – bývalý vynikající tenista Jiří Novák a trenér Pavláska Jaroslav Navrátil – úspěšný nehrající kapitán Davis cupového reprezentačního družstva a bývalý trenér Tomáše Berdycha.
 
Místní se těšili na domácího Jana Lošťáka, který poprvé ze tří startů v náročné konkurenci uspěl v 1. kole kvalifikace a porazil nasazeného Chorvata Nico Matiče. Poté však nestačil na Poláka Szmigiela. Přesto od loňska je na jeho hře vidět obrovský pokrok.
Ve finále čtyřhry poté zvítězila česká dvojice Jebavý, Šátral nad běloruskou dvojicí Bury, Betov 6:4, 6:3.
Obrovskou podívanou je turnaj také pro rožnovskou tenisovou mládež - i když přijížděli návštěvníci z celé Moravy, která na vlastní oči vidí, jak vypadá světový tenis ve skutečnosti a ne jen na obrazovce a kolik toho musí ještě pro své zdokonalení udělat.